Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

100% EKOLOGICKÁ ELEKTŘINA

Začali jsme se zajímat o biopotraviny, naučili se třídit, snažíme se obejít bez hromady zbytečných obalů po každém nákupu. Zelená energie k udržitelnému životu prostě patří.

ŠETRNÁ
K PLANETĚ

Připojením k zelené energii můžete udělat zas o kousek víc pro čistší a zdravější životní prostředí. Je to jednoduchý a dostupný způsob, jak se zapojit do jeho ochrany.

ČISTÁ A LOKÁLNÍ
ENERGIE

Zelená elektřina neznečišťuje ovzduší a nezatěžuje přírodu. Našimi dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další lokální obnovitelné zdroje jako je bioplyn.

JEDNODUŠE
U VÁS DOMA

Připojit domácnost k zelené elektřině je jednoduché, nemusíte se o nic starat a obávat se složitých procesů, nových kabelů a elektroměrů. Všechno zařídíme za vás.

NAŠE ZDROJE

Naše elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

50%

Vodní energii čerpáme z menších vodních elektráren – z takových, které nezapomínají ani na rybí přechody. Jejich elektřina k nám teče nejčastěji od Berounky nebo z potoků na Vysočině.

29%

Nejšetrnější elektřina ze všech obnovitelných zdrojů k nám proudí z menších turbín na kopcích v českém pohraničí – třeba z Jindřichovic pod Smrkem, kde se otáčejí vrtule již od roku 2003.

16%

K výrobě elektřiny z bioplynu poslouží i kdejaký odpad. Ať už jde o prošlé potraviny nebo odpadní vody ze zemědělství, stanice ve středočeských Kněžicích je přemění na elektrickou energii. Jakmile to bude možné, začneme nabízet i zelený plyn.

5%

Velká solární pole nejsou ekologicky šťastné řešení. Energii ze slunce proto odebíráme z více než pěti set míst, kde mají panel na střeše rodinného domu nebo výrobní haly.

KDO ZELENOU ELEKTŘINU VYRÁBÍ?

Naše elektřina pochází 100% z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

JAK SE DO VAŠÍ ZÁSUVKY DOSTANE ZELENÁ ENERGIE?

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře, která do něj přitéká z různých zdrojů. Také do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází.

Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více domácností a firem zvolí zelenou energií, tím více ji do sítě dodáme. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější. Podívejte se na video, jak to funguje.

CHCI SE PŘIPOJIT

VAŠE ČASTÉ DOTAZY

Žádné dotazy k zobrazení.