100% EKOLOGICKÁ ELEKTŘINA

Začali jsme se zajímat o biopotraviny, naučili se třídit, snažíme se obejít bez hromady zbytečných obalů po každém nákupu. Zelená energie k udržitelnému životu prostě patří.

ŠETRNÁ
K PLANETĚ

Připojením k zelené energii můžete udělat zas o kousek víc pro čistší a zdravější životní prostředí. Je to jednoduchý a dostupný způsob, jak se zapojit do jeho ochrany.

ČISTÁ A LOKÁLNÍ
ENERGIE

Zelená elektřina neznečišťuje ovzduší a nezatěžuje přírodu. Našimi dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další lokální obnovitelné zdroje jako je bioplyn.

JEDNODUŠE
U VÁS DOMA

Připojit domácnost k zelené elektřině je jednoduché, nemusíte se o nic starat a obávat se složitých procesů, nových kabelů a elektroměrů. Všechno zařídíme za vás.

NAŠE ZDROJE

Naše elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

50%

Vodní energii čerpáme z menších vodních elektráren – z takových, které nezapomínají ani na rybí přechody. Jejich elektřina k nám teče nejčastěji od Berounky nebo z potoků na Vysočině.

29%

Nejšetrnější elektřina ze všech obnovitelných zdrojů k nám proudí z menších turbín na kopcích v českém pohraničí – třeba z Jindřichovic pod Smrkem, kde se otáčejí vrtule již od roku 2003.

16%

K výrobě elektřiny z bioplynu poslouží i kdejaký odpad. Ať už jde o prošlé potraviny nebo odpadní vody ze zemědělství, stanice ve středočeských Kněžicích je přemění na elektrickou energii. Jakmile to bude možné, začneme nabízet i zelený plyn.

5%

Velká solární pole nejsou ekologicky šťastné řešení. Energii ze slunce proto odebíráme z více než pěti set míst, kde mají panel na střeše rodinného domu nebo výrobní haly.

KDO ZELENOU ELEKTŘINU VYRÁBÍ?

Naše elektřina pochází 100% z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

JAK SE DO VAŠÍ ZÁSUVKY DOSTANE ZELENÁ ENERGIE?

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře, která do něj přitéká z různých zdrojů. Také do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází.

Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více domácností a firem zvolí zelenou energií, tím více ji do sítě dodáme. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější. Podívejte se na video, jak to funguje.

CHCI SE PŘIPOJIT

VAŠE ČASTÉ DOTAZY

Budu za zelenou energii platit více?
Jak se do mé zásuvky dostane zelená elektřina?
Je elektřina z obnovitelných zdrojů dostupná celoročně?
Co je zelená elektřina? Kde se bere elektřina Nazeleno?
Jak zaručíte, že poskytujete opravdu jen zelenou energii?