Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Vyhněte se detoxu. Existují i lepší předsevzetí

Rok co rok přísaháte, že už se nebudete přejídat nebo že se naučíte španělsky? A kolikrát už to nevyšlo? Na tyto 4 cíle je lepší se vykašlat, protože stejně nefungují. Místo nich zkuste užitečnější předsevzetí.

Detoxy nefungují

Začněte číst etikety místo obligátního hubnutí

Abstrakce patří do umění, ne do novoročního předsevzetí. Takže jestli nechcete, aby to letos skončilo fiaskem, jděte do toho konkrétně. Nám to funguje. Zkuste řádek „zdravý životní styl“ přepsat na „čtení etiket na potravinách“. Takové předsevzetí se plní skoro samo. Plus, víc opravdového jídla místo prefabrikovaných potravin a k tomu trochu pohybu – dolů půjdou nakonec i kila. Jen pozor, s pohybem to nepřehánějte. Tělo si nenechá líbit, když se z čista jasna ocitne třikrát týdně na kruháči.

Kupte si permanentku do sauny místo týdnu na grepech

Detoxy nefungují, zkuste raději saunu

Dýcháme, chodíme na záchod, potíme se. Člověk v lednu lehce propadne dojmu, že se od vánočních hříchů musí „očistit“. Jenže žádný detoxikační program neurychlí to, co zdravý trávicí trakt, játra a ledviny udělají zadarmo. Přehnané popíjení šťáv a zázračné kůry nám zdraví akorát podlomí. Tělo má šikovný detoxikační systém a jestli mu chceme píchnout, choďme na procházky, do sauny, dopřejme si více spánku a méně prefabrikovaného jídla. Takhle jednoduché (a levné) to je.

Buďte zelenější v krůčcích místo snahy změnit svět

Staňte se udržitelnějšími po malých krůčcích

Vyrazte letos na eurotrip vlakem. A uvidíte, kolik kamarádů to opakuje po vás. Svěřte se mámě, že jste místo tamponů zkusila menstruační kalhotky nebo kalíšek. Tátu naučte fermentovat a dědovi s babi pořiďte na nákupy látkové pytlíky, ať nemusí sahat po igelitu na každou mrkev. Promyslete, jak chcete být letos zelenější. Stačí dvě nebo tři změny. Jedna z nich může být třeba začít svítit Nazeleno.

Vstávejte o 15 minut dřív místo chtění všeho a hned

Jak od „prvního“ myslet pozitivně, vydělat víc, ušetřit balík, naučit se cizí jazyk a najít si manžela nebo novou partu? Jestli je některé z těchto předsevzetí na vašem seznamu, tak ho radši rovnou škrtněte. Chce to plán. Nám se vyplácí nevázat předsevzetí na jiné lidi, být co nejkonkrétnější a místo cílů se zaměřit na proces. Držíme palce.

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.