Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Tři tipy, jak doma ušetřit, a přitom neslevit z ekologie

Chcete se chovat nejohleduplněji k přírodě, jak to jen jde. Dáváte přednost biopotravinám, nakupujete v bezobalových prodejnách a možná jste si pořídili i elektroauto. Všechna ta dobrosrdečnost vám ale může udělat pořádnou díru do peněženky. Připravili jsme pro Vás tři tipy, jak mít ekologičtější domov a zároveň při tom ušetřit!

Zelená elektřina je dostupná všem.

1. Pořiďte si zelenou elektřinu

Ne, nemusíte nikam instalovat žádné panely ani kopat kabely. Stačí, když změníte svého dosavadního dodavatele elektřiny. Jsme jediný dodavatel na trhu, který už více než 10 let nakupuje i prodává 100% zelenou a lokální elektřinu pro svůj tarif Elektřina Nazeleno. To nás odlišuje od obchodníků, kteří sice prodávají také zelenou, ale nakupují mix konvenční a zelené elektřiny. Naše hlavní motivace je mít reálný dopad na uhlíkovou stopu Česka a podpořit další rozvoj obnovitelných zdrojů, a proto v nákupu elektřiny nechceme a nemůžeme dělat kompromisy.

Přestože je Elektřina Nazeleno 100% zelená, jsme schopni její cenu udržet velmi nízko. Díky dlouhodobým vztahům s lokálními výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů nabídneme v roce 2021 zelenou elektřinu za ceny, které jsou konkurenceschopné dlouhodobě – jak ve srování s ostatními zelenými tarify, tak s běžnými tarify.

Graf srovnání cen Elektřiny Nazeleno s ostatními tarify na trhu uzavíranými na dobu neurčitou

2. Připojte se k ekologičtějšímu plynu

Přestože bioplyn zatím nikdo doma odebírat nemůže, neboť ho není v Česku dostatek, můžete zvolit tu nejlepší možnou alternativu – Plyn Naplno. Připojením k tomuto eco-friendly tarifu přímo přispějete na projekty, které v maximální míře kompenzují jeho uhlíkovou stopu např. tím, že podporují výsadbu lipových alejí a jiných dlouhověkých dřevin.

Když se připojíte k Elektřině Nazeleno a Plynu Naplno zároveň, dostanete v rámci Ekobalíčku roční slevu až 1 227 Kč.

Graf srovnání cen Plynu Naplno s ostatními tarify na trhu

3. Ponechejte si výhodnou cenu na pár let

V dnešní nejisté době je dobré mít některé věci posichrované. Vlivem koronakrize klesly ceny energií na velkoobchodních trzích a my toho chceme využít. Proto nabízíme  lidem možnost zafixovat si tyto výhodnější ceny na dva roky. Nově si tak můžete vybrat ze dvou produktů, u kterých uzavíráme smlouvu na 2 roky – Elektřina Nazeleno 24 a Plyn Naplno 24. Pokud se nechcete vázat, stále existuje možnost uzavřít smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou. Můžete tak odejít, kdykoli budete chtít.

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.