Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Rok se třemi dvojkami začínáme dvojnásobně velcí. Proč z toho máte mít radost i vy?

Je vás teď totiž téměř 7 tisíc firem a domácností, kteří věříte, že má smysl odebírat čistou elektřinu z domácích zdrojů. Celkově spotřebováváte dvakrát větší množství zelené energie než před rokem. Díky tomu můžeme mít v Česku zase o něco čistší vzduch, vodu i půdu. Hodně abstraktní tvrzení? Dobře, spočítali jsme to přesně – díky vám všem jsme loni ušetřili planetě přes 18 tisíc tun oxidu uhličitého. Tolik CO2 by proniklo do atmosféry, kdyby se elektřina, kterou vy všichni spotřebováváte, vyráběla konvenčním způsobem, tedy hlavně z uhlí. Je to hodně? Je! Takové množství vyprodukuje například roční používání 6 700 automobilů.

Vítáme nové rodiny i značky

Do světa, kde servery, počítače a kávovary běží Nazeleno nově přibylo i několik zajímavých firem – mají stejný pohled na svět jako vy a tak vás třeba zaujme co dělají, prodávají nebo i jaké nové kolegy hledají do svých řad. S radostí vítáme výrobce střešních oken VELUX, největšího domácího producenta dětských kočárků PATRON, rodinnou jihomoravskou stavební firmu LIKO-S, která dobývá svět se zelenými střechami a fasádami a sesbírala spoustu ocenění díky zeleným výrobním halám a dalším „živým” průmyslovým stavebním prvkům a taky MALFINI, velkého dodavatele reklamního textilu, který dříve působil pod značkou ADLER. Vítejte!

Díky za všechny výzvy i trpělivost

Energie se loni neplánovaně staly horkým tématem hovorů v rodině, s kolegy či přáteli na kávě i politických debat. A není se čemu divit. Upřímně, ani pro nás nebyla situace na energetickém trhu vždy úplně přehledná. Pády a nezdary konkurence a situace jejich zákazníků, kteří se ze dne na den ocitli v extrémně nezáviděníhodné situaci, jsme sledovali s velmi nepříjemnými pocity. I my jsme se snažili nabídnout pomoc řadě lidí, kteří přišli o dodavatele – navýšili jsme kapacity našeho zákaznického servisu, rozšířili naši pracovní dobu, sdíleli jsme rady a tipy, informovali, zapojili jsme hlasového robota i kolegy z jiných týmů ​​a domluvili jsme se s celou řadou malých elektráren, že svůj výkon poskytnou výhradně vám. Učili jsme se zvládnout velký nárůst zájmu o připojení k zelené elektřině, vyrovnávali se s rostoucími cenami plynu a děkovali všem za trpělivost a shovívavost, kterou s námi měli ve chvíli, kdy vše nefungovalo úplně na jedničku.

I když množství vyrobené zelené elektřiny není nafukovací, máme radost, že se nám podařilo uspokojit poptávku více než sedmi tisíc z vás. Dále hledáme nové zelené zdroje a malovýrobce, kteří rozšíří naši síť, tak abychom mohli přibrat další zákazníky.

Radost, že můžeme dál být opravdoví

Elektřina Nazeleno zůstává i v roce 2022 jediný produkt v Česku, který je 100% z domácích a obnovitelných zdrojů. Řada zákazníků k nám v této době přišla, protože si řekli, že když už mění dodavatele, tak chtějí udělat změnu k lepšímu a rozhodli se místo proudu z uhlí podpořit lepší budoucnost. I nadále nás od jiných dodavatelů odlišuje to, že neriskujeme a máme pevně zajištěnou dodávku. Dokonce od lokálních výrobců nakupujeme o něco více než skutečně potřebujeme, abychom měli polštář. Nekonkurujeme cenou, ale opravdovostí a kvalitou naší zelené elektřiny.

PS: Mnoho našich firemních zákazníků nám říkalo, že jim nestačí jen čistá energie, ale chtějí toho pro snižování CO2 dělat více. A tak jsme začali pilotně počítat uhlíkovou stopu firmám a radit jim, jaká jiná chytrá opatření povedou k jejich lepší udržitelnosti – a je to výzva a zábava, která postupně přerostla v novou službu Green Scan, který třeba pomůže i vaší firmě nebo vašim známým.

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.