Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

PŘEHLEDNĚ: Jaké budou ceny ekologičtějších energií od ledna 2021

Rok 2021 je za dveřmi. Ať už chcete znát ceny Elektřiny Nazeleno nebo Plynu Naplno pro příští rok, v tomto článku najdete odpovědi na všechny otázky, které vás v souvislosti s ekologičtějšími energiemi zajímají.

Ceny zelené elektřiny a plynu

Jsme jediným dodavatelem na trhu, který už více než 10 let nakupuje i prodává 100% zelenou a lokální elektřinu pro svůj tarif Elektřina Nazeleno. To nás odlišuje od obchodníků, kteří sice prodávají také zelenou, ale nakupují mix konvenční a zelené elektřiny. Naše hlavní motivace je mít reálný dopad na uhlíkovou stopu Česka a podpořit další rozvoj obnovitelných zdrojů, a proto v nákupu elektřiny nechceme a nemůžeme dělat kompromisy.

Nižší ceny díky příležitostem, které s sebou přinesla koronakrize

Vlivem koronakrize klesly ceny energií na velkoobchodních trzích a my toho chceme využít a nabídnout našim zákazníkům možnost zasmluvnit si tyto výhodnější ceny na dva roky. Nově jsme připravili produkty Elektřina Nazeleno 24 a Plyn Naplno 24, u kterých uzavíráme smlouvu na 2 roky.

V případě, že zákazníci preferují od ledna 2021 smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou, mohou ji od nás získat za stejnou cenu jako v roce 2020. Stoprocentně zelená elektřina nemusí být dražší. Dlouhodobě je náš tarif Elektřina Nazeleno v dolní třetině cenového srovnání mezi všemi elektrickými tarify v Česku.

Nový Ekobalíček s extra slevou

Navíc nově nabízíme stávajícím i novým zákazníkům cenově výhodný Ekobalíček energií šetrných k životnímu prostředí. Zákazník v něm navíc ještě s další roční slevou až 1.227 Kč vč. DPH získá Elektřinu Nazeleno, která pochází výhradně z lokálních obnovitelných zdrojů, a Plyn Naplno, jehož uhlíkovou stopu kompenzujeme výsadbou dlouhověkých stromů. Ekobalíček poskytujeme jak na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou, tak na smlouvu na dva roky.

Naší hlavní motivací je mít reálný dopad na uhlíkovou stopu Česka, a proto v nákupu elektřiny nechceme a nemůžeme dělat kompromisy. A každý zákazník či zákaznice, kteří se k nám přidají, nám v tom mohou pomoct.

Uhlíková stopa Elektřiny Nazeleno je výrazně nižší než celorepublikového mixu.

Často se nás ptáte:

Jaká je cena Elektřiny Nazeleno a Plynu Naplno v roce 2021?

Připravili jsme nižší ceny pro zákazníky, kteří uzavřou smlouvu na dva roky, nebo si pořídí cenově výhodný Ekobalíček (Elektřinu Nazeleno, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů, a Plyn Naplno, jehož uhlíkovou stopu kompenzujeme výsadbou dlouhověkých stromů)

Graf vývoje ceny Elektřiny Nazeleno

Náš tarif Elektřina Nazeleno je dlouhodobě v dolní třetině cenového srovnání mezi všemi elektrickými tarify v Česku. Ceny energií se smlouvou na dobu neurčitou a jednoměsíční výpovědní lhůtou ponecháváme na stejné úrovni jako v roce 2020, kdy jsme je již oproti předchozímu roku snižovali.

Nabídnete slevy stejně jako jiní velcí dodavatelé?

Naší prioritou je poskytovat dlouhodobě dostupnou cenu elektřiny, která pochází výhradně z přírodních zdrojů a nezatěžuje životní prostředí. Naším cílem není být nejlevnějším dodavatelem na trhu, protože lokálním výrobcům energie z obnovitelných zdrojů platíme férové ceny, díky kterým se mohou rozvíjet a investovat do rozšíření výroby čisté elektřiny. Naše hlavní motivace je mít reálný dopad na snižování uhlíkové stopy Česka, a proto v nákupu elektřiny nechceme a nemůžeme dělat kompromisy.

Abychom využili aktuální příležitosti, kdy jsou ceny energií z důvodu koronavirové krize nižší, nabízíme stávajícím i novým zákazníkům možnost tyto výhodné ceny zasmluvnit na dva roky.

Díky dlouhodobým vztahům s lokálními výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů máme ceny, které jsou konkurenceschopné dlouhodobě, proto nenabízíme časově omezené slevové  promoakce. Naše hlavní motivace je mít reálný dopad na uhlíkovou stopu Česka, a proto v nákupu elektřiny nechceme a nemůžeme dělat kompromisy.

Jsou ceny ekologičtějších energií výrazně vyšší než těch „klasických“?

Ne. Spousta lidí předpokládá, že jsou ceny Elektřiny Nazeleno a Plynu Naplno několikanásobně vyšší, než tomu je u energií v běžných tarifů. Není tomu tak. Podívejte se přehledně na to, jak si stojí v porovnání s konkurencí.

Srovnání cen dodavatelů elektřiny

Roční náklady za komoditu u smluv uzavíraných na dobu neurčitou

Graf srovnání cen Elektřiny Nazeleno s ostatními tarify uzavíranými na dobu neurčitou

Zdroj: Ceníky zveřejněné na webových stránkách dodavatelů energií

Roční náklady za komoditu u smluv uzavíraných na 2 roky

Graf srovnání cen Elektřiny Nazeleno s ostatními tarify uzavíranými na 2 roky

Zdroj: Ceníky zveřejněné na webových stránkách dodavatelů energií

Srovnání cen dodavatelů plynu (roční náklady na komoditu v topném pásmu)

Graf srovnání cen Plynu Naplno s ostatními tarify na trhu

Zdroj: Ceníky zveřejněné na webových stránkách dodavatelů energií

Jakou výhodu pro mě bude mít, když si k Elektřině Nazeleno vezmu i Plyn Naplno?

Kromě komfortu spojeného s komunikací s jedním dodavatelem dostanete také roční slevu ve výši až 1 227 Kč vč. DPH.

Ekobalíček energií šetrných k životnímu prostředí poskytujeme jak na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou, tak se smlouvou na dva roky.

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.