Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Objevte nová místa, která jsou nabitá zelenou energií

Vyrazte s dětmi na výlet za zvířátky, prožijte dobrodružství v galerii nebo pozvěte svou drahou polovičku na romantickou večeři. Z mapy míst, která pohání naše zelená elektřina, jsme pro vás sestavili tipy pro prázdninové výlety. Tak neváhejte, vydejte se na cestu a objevujte místa, ve kterých myslí na přírodu a chovají se odpovědně k naší planetě.

Výlet do mraveniště

Vezměte své děti na dobrodružnou výpravu do Sladovny v Písku, největší dětské galerie v Čechách. V mraveništi se z nich stanou malí lesní tvorové, kteří budou prozkoumávat desítky metrů tunelů, vyšplhají na strom a postarají se o mravenčí kukly. Interaktivních expozic je ve Sladovně tolik, že na hry v mobilu vaše ratolesti rázem zapomenou.

Asijské lahůdky na talíři

Sansho je název pro ocenění v zápase sumo. V pražské restauraci se stejným názvem ale žádnou těžkou váhu nečekejte. Šestichodové menu moderní asijské kuchyně složené z degustačních porcí si vychutnáte s lehkostí. Vaří z lokálních surovin a nově i díky naší zelené elektřině, která pochází od lokálních producentů. Zajděte si na romantickou večeři a ochutnejte delikatesy vyhlášeného šéfkuchaře Paula Daye.

Zakousněte se do veganského burgeru

Rostlinná strava není jen pro vegany. Do Forky´s burgerů nebo tortilla wrapů připravených jen z rostlinných ingrediencí se s chutí zakousne každý. Nevěříte, že jídlo bez masa může být jak ohleduplné k planetě, tak i velice chutné? Tak se během svých prázdninových cest stavte v některé z restaurací Forky´s v Brně, Praze, na Slovensku nebo dokonce ve Vídni. A před cestou si můžete přečíst rozhovor s Janem Klimovičem.  Dozvíte se, jak ve svých gastro podnicích inspiruje lidi ke změně. A my jsme rádi, že Elektřina Nazeleno je součástí jeho zámětu.

Houpání, které je extrémně hravé

Houpat se od rána do večera budou vaše děti (a vsadím se, že i vy), když se k vám dostane houpací prkno od rodinné firmy Utukutu. Dřevěná houpací prkna a houpačky si můžete vyzkoušet v pražské prodejně na Vinohradech, kterou pohání Elektřina Nazeleno.

Utukutu vám přinese nejen triky na nalézání rovnováhy, ale i inspiraci pro udržitelné podnikání, výrobu a obchod. Na jejich blogu se dočtete, jak snižují množství odpadů, hledají lokální dodavatele nebo jak podporují práci maminek na rodičovské dovolené. Jsme nadšení, že právě takovým odpovědným firmám můžeme poskytovat zelenou elektřinu.

Zajet si na jedno

Správně vychlazený a orosený půllitr piva si můžete vychutnat přímo v oblíbeném Únětickém pivovaru, který vaří pivo už od 16. století. Pivo se v Úněticích vyrábí klasickým způsobem, bez dalších chemických úprav. Součástí pivovaru je restaurace s výbornou kuchyní, tak se stavte na něco dobrého. I tento vyhlášený pivovar pohání Elektřina Nazeleno.

Jeden den farmářem

Toulcův dvůr je středisko ekologické výchovy v Praze Hostivaři, které již dlouhé roky pohání Elektřina Nazeleno. V obrovském přírodním areálu o rozloze 10 ha najdete sad, pole, louku, lužní les a také mokřad. Na farmě poznáte, že se zvířátky není nuda. Stačí, když se na jeden den stanete farmářem a zapojíte se do krmení a napájení zvířat, čištění stájí a vyvádění na pastvu.

I cesta je cíl

Kiwi.com je známý vyhledávač letenek a jízdenek na vlak nebo autobus se sídlem v Brně, o jehož úspěšné jízdě se dočtete i na stránkách amerického Forbesu. Nás těší, že Kiwi.com se snaží přispět ke snížení uhlíkové stopy, kterou jsme za sebou cestování zanechává a věnuje peníze na projekty pomáhající chránit životní prostředí, třeba v Kostarice.

Šťastnou cestu všem!

Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, přejeme hezké zážitky. A než se stihnete vrátit, připravíme pro vás dalších sedm tipů na letní výlety plné zelené energie. Třeba do bylinkového ráje, oblíbené restaurace v Mikulově nebo na horu Říp.

Zdroj obrázků: webové stránky zmíněných firem

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.