Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Co říkají planety? Nahlédněte do svého energetického horoskopu!

Vytáhli jsme astrologickou mapu a atlas, srovnali si ascendenty a zjistili, která znamení zvěrokruhu patří mezi největší fanoušky udržitelného životního stylu.

Fáze měsíce a astrologické symboly

Astrožebříček jsme vytvořili z dat narození všech zákazníků Elektřiny Nazeleno. Ukazuje, kdo si nejraději topí, nabíjí telefony, vaří nebo pohání elektrickou koloběžku 100% zelenou elektřinou. Odhalte, jaká budoucnost na základě znamení zvěrokruhu čeká vás a vaše zásuvky!

1. místo: Býci (21. 4. – 20. 5.)

Charakteristikou býků je vytříbený vkus. Ten se v jejich případě vztahuje i na elektřinu – vždy chtějí jen to nejlepší. Býci vědí, že s Elektřinou Nazeleno dostanou tu nejzelenější energii na trhu. Na první příčku tabulky našich odběratelů proto právem patří!

2. místo: Lvi (23.7. – 22.8.)

Lvi jsou býkům v patách. Možná proto, že vládcem tohoto znamení je Slunce. A kde jinde by měli Lvi hledat sluneční energii než v Elektřině Nazeleno? Fotovoltaické elektrárny tvoří 8 % našich zdrojů, ale solární barony mezi nimi nehledejte.

3. místo: Blíženci (21.5. – 21.6.)

Třetí místo obsadili Blíženci, které od Lvů dělí jen tenká hranice. O Blížencích se říká, že jsou vzdušným a proměnlivým znamením. Do jejich domácností od nás proudí mimo jiné i energie z větrných elektráren, které najdete hlavně na kopcích českého pohraničí.

4. místo: Vodnáři (21.1. – 20.2.)

Koperník, Roosevelt, Darwin – objevitelé narození ve znamení Vodnáře. Vodnáři jsou vizionáři a mají čestné čtvrté místo. Zelená energie z obnovitelných a lokálních zdrojů je budoucnost a vodnáři to dobře vědí. A co se týče udržitelnosti, v Nano Energies kompromisy opravdu neděláme.

5. místo: Váhy (23.9. – 23.10.)

Váhy mají jasně uspořádané hodnoty – dobro, pravda, krása – a hledají je ve všech životních oblastech. Vůbec se proto nedivíme, že jim záleží na tom, z jaké energie doma svítí, vaří a topí. Na připojení domácnosti k energii z obnovitelných zdrojů navíc stačí jen chvilka – všechny formality za vás vyřídíme my.

6. místo: Berani (21.3. – 20.4.)

Berani mají v krvi bojovnost. A u nás bojují za udržitelnější budoucnost. Stejně jako my věří, že výroba elektřiny nemá zatěžovat životní prostředí. A že zdrojem energie nemusí být jen uhlí, ale i zemědělské zbytky, štěpka, nebo čistírenské kaly. Pro někoho odpad, pro nás cenný materiál, který umíme využít dál.

7. místo: Kozorozi (22.12. – 20.1.)

„Zrají jako víno a čím jsou starší, tím jsou zajímavější“. Potvrzujeme, že část populace Kozorohů už dozrála a přešla na zelenou energii. Jejich rozhodnutí jsou pragmatická a dobře promyšlená. V Nano Energies mimo jiné vyvíjíme i chytré energetické sítě, které dokáží zákazníkům ušetřit peníze za spotřebu elektřiny podle toho, kolik ji reálně potřebují. A Kozorozi si to spočítat umí.

8. místo: Raci (22.6. – 22.7.)

Raci jsou údajně nejvíce citově založené znamení. K naší planetě mají pevný vztah, a proto odebírají i zelenou elektřinu. I když jich zatím není mnoho, jsou důkazem, že naši práci děláme dobře a poctivě.

9. místo: Štíři (24.10. – 22.11.)

Štírům se nemá lhát – na lži mají intuici. Jejich důvěra je potvrzením toho, že udržitelná elektřina není výmysl. Důkazní materiál nám každoročně poskytuje i nezávislé ověření od PWC. Naše elektřina je vždy 100% zelená a jejím nákupem podpoříte udržitelnost životního prostředí.

10. místo: Ryby (21. 2. – 20.3.)

Vodní znamení ryb je až na 10. příčce. Je pravda, že vodní energie má mezi zdroji Elektřiny Nazeleno nejmenší podíl. Naši dodavatelé jsou ale k ochraně života ve vodě velmi pečliví a nezapomínají třeba ani na koridory pro všechna vodní stvoření. Ryby, najde si vás více svou vodní cestu k udržitelné energii?

11. místo: Panny (23.8. – 22.9)

Spolehnout se na svůj rozum a brát to, co je dosažitelné. To jste u nás, Panny, správně – udržitelnost v energetice už není fikce. Zajímat se o původ elektřiny, kterou každý den všichni potřebujeme na desítky různých věcí, je víc než důležité. A budoucnost patří té zelené.

12. místo – Střelci (23.11. – 21. 12.)

Poslední příčku obsadili Střelci. Věříme, že u znamení typického tím, že myšlenkami často předběhne dobu, jde o dočasnou záležitost. Vizionářství máme v Nano Energies hluboko pod kůží. A všichni, kdo to cítí stejně, mají u nás dveře otevřené.

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.