Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

Chceme vás přepojit snadno a rychle. Co k tomu potřebujeme a proč?

Změnit dodavatele energií nemusí být žádné martyrium. Aby šlo všechno jako po másle, potřebujeme od vás znát několik věcí, bez kterých se převod neobejde. Co vás čeká a proč po vás chceme plnou moc?

Přepis dodavatele energií může být snadný

1. Chcete žít Nazeleno? Pošleme vám nabídku

Máme velkou radost, že se chcete podílet na čistší a zelenější budoucnosti! Ozvěte se nám – po telefonu, mailem nebo vyplňte formulář online – a my vám vytvoříme nabídku.

Celý proces urychlí, když najdete vyúčtování od dosavadního dodavatele elektřiny a pošlete nám ho oskenované nebo vyfocené.

Proč? Je v něm několik údajů, bez nichž vám nedovedeme cenu přesně spočítat. Nechceme, abyste zbytečně trávili čas pátráním po vaší roční spotřebě, typu jističe, distribuční sazbě a oblasti.

2. Líbí se vám nabídka? Vyřešíme smlouvu.

Pokud s cenou souhlasíte a jste připraveni začít pohánět svou domácnost elektřinou z obnovitelných zdrojů, připravíme vám návrh smlouvy a domluvíme se na zálohách.

Když připravujeme smlouvu, musíme vědět, od kdy vám můžeme začít dodávat naši zelenou elektřinu. Může se stát, že od vás budeme proto potřebovat vyfocenou nebo oskenovanou poslední věc – smlouvu s dosavadním dodavatelem.

Co s ní budeme dělat? Zjistíme z ní, kdy podat výpověď a navázat další dodávkou, abyste náhodou nebyli bez proudu nebo aby vám nehrozila pokuta, kterou si za nesprávné podání výpovědi stanovuje každý dodavatel sám. Může tam být spousta podmínek, tak si chceme dát záležet na tom, abychom žádnou neopomněli. Vy nic z toho dělat nemusíte, od toho tu jsme my.

Nelekejte se – zeptáme se vás i na to, kdy jste se narodili. Datum narození musíme do smlouvy uvést, aby bylo úplně jasné, kdo ji uzavírá.

Pravděpodobně se vás doptáme i na číslo účtu. To abychom věděli, kam vám máme po ročním vyúčtování zaslat případný přeplatek.

Součástí smlouvy je i plná moc. K čemu ji potřebujeme? Komunikovat s vaším dosavadním dodavatelem budeme rádi za vás. Není nutné, abyste mu psali, navštěvovali jeho pobočku nebo mu dávali na vědomí, že chcete přejít jinam. To jde za námi.

A pozor – smlouvu můžete podepsat přímo na mobilu nebo počítači. „Podškrábnutí“ na obrazovce chytrého zařízení je uznávané, platné a právně závazné. Nemusíte tak smlouvu tisknout, podepisovat a znovu ji skenovat. Proces je tak rychlejší a bezpečnější.

Prostřednictvím rozhraní iSmlouva můžete uzavřít smlouvu, aniž byste museli kamkoli chodit nebo něco tisknout.

3. Podepsali jste smlouvu i plnou moc. Co dál?

Teď už nemusíte řešit nic! Všechny byrokratické záležitosti od této chvíle probíhají na naší straně (výpověď stávajícímu dodavateli, registrace odběrného místa atd.). Až dostaneme potvrzenou výpověď od vašeho dosavadního dodavatele, dáme vám o tom vědět. Spolu s tím se dozvíte i přesné datum, od kdy jedete 100% Nazeleno a jaké jsme si spolu domluvili zálohy. Obvykle to trvá jeden až tři měsíce podle toho, jak dlouhá je výpovědní doba stanovená vaším dodavatelem.

4. Hurá, jedete 100% Nazeleno.

Výpovědní doba uplynula a ten den je konečně tu! Vaši domácnost pohání elektřina pouze z obnovitelných zdrojů. A nezapomeňte o Elektřině Nazeleno říci svým známým. Protože čím víc nás bude, tím bude i celý svět zelenější.

S elektřinou z obnovitelných zdrojů je spojená řada mýtů

3 nejčastější otázky k přepisu dodavatele energií

Co možná budete potřebovat?

Vaši smlouvu s dosavadním dodavatelem

Co proces urychlí?

Vaše vyúčtování za elektřinu, ideálně nejnovější

Co s námi budete podepisovat?

Smlouvu, jejíž součástí je i plná moc ke komunikaci s vaším stávajícím dodavatelem

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.