Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

6 dobrých skutků, které #nemusíš

Správný skaut koná jeden dobrý skutek každý den. Pro zbytek lidí není altruismus povinný. Nemusíš být v registru dárců kostní dřeně ani venčit psy z útulku. Je tu ale minimálně 6 dobrých skutků, které za zkoušku stojí.

Sázení stromů může být aktivita pro celou rodinu.

Údajně zlepšují imunitu a prodlužují život. Neměřili jsme to. Víme ale jistě, že dobré skutky zlepšují náladu. Všech zainteresovaných. Inspiruj se každodenními skutky našich kolegů v Nano Energies.

Obdarovat někoho, kdo dárky nedostává

Leží ti doma šampon pochybné značky, knížka, co se nechystáš číst nebo svetr v neonových barvách, který na sebe nevezmeš? #Nemusíš věci darovat prodavači Nového prostoru nebo paní bez domova. A už vůbec není třeba zabalit dárek do papíru, co zbyl z loňských Vánoc. Ale můžeš. A možná to pro toho šťastlivce bude první skutečný dárek po mnoha letech.

Poradit cestu někomu, kdo se neptal

Poraďte někomu cestu

Zahlédl jsi bludného Holanďana či jiného turistu, jak zírá do mapy města nebo plánu metra? Nemusíš za ním aktivně chodit a radit mu kudy kam. Ani prozradit adresu oblíbené kavárny, která je za rohem. Ale můžeš. A nakonec z toho může být fajn pokec.

Zavolat domů nebo vzít babi na kafe

Potěšte babičku návštěvou

Nemusíš volat mámě nebo prarodičům, když nemáš nic na srdci. A už vůbec je nemusíš vytáhnout ven na procházku nebo do kavárny a strávit s nimi odpoledne. Ale můžeš. Mimochodem, v rámci projektu Kafe s babi dostaneš v některých podnicích slevu nebo i dortík zdarma.

Všímat si, co se děje kolem

Hračka letící z kočárku, rozepnutý batoh na zádech kolemjdoucího, čoudící odpadkový koš od nedopalku nebo plastová lahev pohozená v parku. Nemusíš si ničeho z toho všímat. Ale můžeš, protože tě to nic nestojí.

Dělat okolí zelenější

Sázení stromků dělá okolí zelenější

Nemusíš se přestěhovat do lesa a přestat si holit nohy. Občas ale můžeš pomoct neziskovce vysadit les, vybudovat minizahrádku ve čtvrti, kde žiješ, nebo si zařídit zelenější domácnost. Třeba tak, že změníš prací prostředek nebo dodavatele energie, která ti pohání pračku. Každý pokus se počítá.  

Udržovat sousedské vztahy

Zmínila se sousedka, že se chystá na dovolenou? Nemusíš ji nabídnout, že u ní zaleješ kytky, nakrmíš kočku nebo rybičky. Ale můžeš. Třeba ti za to z cest přiveze něco tradičního na zub. I když to neděláš kvůli tomu, že? 🙂

Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.